Víťazom Slovak Championship Open 2018 sa stal Filip Mrůzek

Share this post

Prestížny dvojdňový golfový turnaj Slovak Championship Open sa hral 10. a  11. septembra 2018 v golfovom resorte Penati pri Senici. Turnaj sprevádzalo výborné počasie a hralo sa na kvalitne pripravenom ihrisku Legend.

Prize money 10 000 € prilákala 49 hráčov zo siedmich krajín. Víťazom sa stal český PRO hráč  Filip Mrůzek s výsledkom -10 rán pod par ihriska. Za svoju vyrovnanú hru  – počet rán v jednotlivých kolách 69 a 70, celkovo 136 rán, získal odmenu 2 000 €. Za ním skončil  ďalší český profesionálny hráč Ondřej Lieser (-6, počet rán 69/71, celkovo 140 rán). Najlepší zo Slovákov bol Adam Puchmelter (-4, počet rán 72,70, celkovo 142 rán) z Lomnického GC, ktorý sa postavil na bronzový stupienok. Najlepší amatérsky hráč bol Pavol Mach s výsledkom Par ihriska ( 70 a 76, celkovo 146 rán) a obsadil delené 5. miesto spoločne so slovenským profesionálom Peťom Valáškom ( 75 a 71, celkovo 146 rán).

Hrali aj ženy

Ceny odovzdávala okrem hlavných organizátorov Petra Petroviča a Pavla Bielika aj v doterajšej histórii Slovenska najúspešnejšia golfistka, niekoľkonásobná Majsterka Slovenska a víťazka Ladies European Tour 2011 v Maroku Zuzana Kamasová. Aj ona sa zúčastnila turnaja Slovak Championship Open ako hráčka a skončila na peknom 25. mieste. Slovak Championship Open je aj pre ženy a na štart sa postavilo päť hráčok. Najlepšie sa darilo Antónii Zacharovskej z Lomnického GC, ktorá obsadila v tvrdej konkurencii skvelé 8. miesto s celkovým výsledkom +2 (počet rán 70/78, celkovo 148 rán).

Medzi gratulantmi aj otec

Filip Mrůzek, ako víťaz, patril po turnaji k najspokojnejším osobám v klubovom dome Penati: „Všetko bolo super, ihrisko bolo v perfektnom stave, gríny dokonale zelené,“ netajil radosť. „Musím povedať, že toto ihrisko mi naozaj sedí. Celkovo sa tu o nás organizátori skvele starali vrátane výborného rautu.“

Filip sa mimoriadne  tešil z toho, že svoje víťazstvo mohol oslavovať so svojim otcom Petrom Mrůzkom, ktorý patril k jeho prvým gratulantom. Filip obe tamojšie ihriská, Legend i Heritage, považuje takmer za svoje domovské. Ako sám hovorí, hral ich už nespočetne veľa krát, čo bolo vidno aj na jeho víťaznej hre.

Spokojní organizátori

Turnaj Slovak Championship Open si nesporne získal za svoju krátku históriu dobré meno. Svedčí o tom fakt, že na štartovnej listine sa objavili mená hráčov nielen zo Slovenska a Česka, ale aj Írska, Anglicka, Švajčiarska, Slovinska, ba dokonca profesionál zo vzdialenej Číny.

Spokojnosť po turnaji netajil ani spoluorganizátor a riaditeľ súťaže Peter Petrovič: „ Prišlo viac hráčov, ako minulý rok a hlavne nám vyšlo počasie, čo je prvá základná vec. Mnohí si spomíname na vlaňajšie silné dažde, keď ihrisko zaliala voda a donútilo nás to predčasne ukončiť nedeľný PRO-AM turnaj. A množstvo napršanej vody poznačilo aj ihrisko.“

Podobný názor vyjadril aj ďalší spoluorganizátor turnaja Pavol Bielik. Aj on sa tešil z dobrého počasia, kvalitne pripraveného ihriska i priazne sponzorov a verí, že aj ďalšieho šírenia dobrého mena turnaja. „Na základe toho môžeme už teraz uvažovať o tom, že o rok by išlo o trojdňový turnaj. Skrátka, tešíme sa nový ročník,“ prezradil ďalšie plány. O tohtoročnom turnaji natočený aj filmový dokument brnenskou TV spoločnosťou na čele s Petrom Čížekom. Dokument odvysiela aj Golf Channel.