Markus Brier – Ja milujem hrať golf

Share this post

Markus Brier – Ja milujem hrať golf

„Veľmi pekne ďakujem za krásny tohtoročný víkend na Penati Slovak Open. Aj napriek tomu, že som hral zle, veľmi ma to bavilo.“


Markus Brier, pre niekoho neznámy hráč v golfovom svete, pre niekoho priekopník európskeho golfu, respektíve hráč z bývalého východného bloku. Pamätníci vás pozná už z čias, keď golfové ihriská na Slovensku ešte neboli a väčšina hráčov hrala v Rakúsku.

Prihlásili ste sa na Penati Slovak Open, prečo ste si vybral tento turnaj?

Keď bolo moje turné (Legends Tour) zrušené, rozhodoval som sa na aké turnaje sa prihlásim. Pretože Penati GR nachádza blízko domova, a mám toto ihrisko rád, rozhodnutie bolo pomerne jednoduché.


Viete, že ste mnohých hráčov veľmi potešili, že hráte? Chceli vám konkurovať, niektorí hráči zobrali vašu prihlášku s rešpektom.

Ďakujem za to. Pravdepodobne ma chceli vidieť hrať ale o niečo lepšie. Súperi hrali veľmi solídne výsledky, môžete vidieť, ako sa mladí hráči zlepšili. Kvalita ide smerom hore.

Poznali ste nejakých hráčov, ktorí hrali Penati Slovak Open?

Iba pár. S Petrom Mrúzkom sa poznám už dlhšie, aj s jeho synom Filipom. Aj Ondreja Liesera som už párkrát videl.


Ako hodnotíte organizáciu tohto turnaja?

Úprimne, organizácia bola veľmi kvalitná, zvlášť v dnešných ťažších časoch, v ktorých je veľmi náročné akýkoľvek turnaj usporiadať. Zo strany organizátorov o nás bolo prefektne postarané, cítil som sa vážne príjemne. Nie je čo vyčítať , všetko prebehlo hladko, bez akýchkoľvek výčitiek.


Na Penati Slovak Open sme prvýkrát použili online skóre, hráči si zaznamenali výsledky po každej jamke. Ako sa pozeráte na budúcnosť tejto formy zaznamenávania výsledkov, respektíve nemyslíte, že náhradí  skórekartu?


Používanie bolo veľmi jednoduché, zaznamenával som celý flajt a nikdy to nenarušilo, nevyrušilo moju hru. Myslím si, že je to veľmi dobré pre divákov a organizátorov, pretože vždy vedia kto vedie. A samozrejme to ocenia aj samotní hráči, ak sa chcú okamžite vedieť pozrieť leaderboard. Určite to môže jednoznačne nahradiť bežné skórkarty.

V Penati GR ste nebol prvý raz, ako prezradil spoluorganizátor turnaja Peter Petrovič, že ste ho poznali ako rozhodcu na medzinárodnom turnaji v Penati, keď ste boli kapitánom Rakúska. Ako hodnotíte Penati GR v tom čase  a čo hovoríte na jeho rozvoj?

Ihriská aj resort mám veľmi rád, kvalita ihrísk i celého zázemia je prvotriedna. Od poslednej doby, čo som tu bol, sa toho veľa zmenilo, je tu ponuka na pobyt v resorte, pribudla výstavba. Kombinácia dvoch ihrísk a ponuka ubytovania v blízkosti je perfektná. Vďaka tomu je tu príležitosť, prečo tu ostať. Veľa mojich priateľov bolo na Penati a všetci mi hovorili, aké to bolo výborné. Ďalším kľúčom je tunajší personál, ktorý sa chová ochotne a priateľsky.

Vaša kariéra bola úžasná a ešte sa neskončila, aké sú vaše plány na zimu?

Ďakujem za uznanie. Stále ma baví účasť na turnajoch Legends Tour, stále je to konkurenčné a súťaživé. Dúfam, že ešte pár dobrých rokov zažijem. Je ťažké si robiť plány na zimu, pretože s cestovaním je to stále ťažšie. Pokúsim sa zostať fit a v kondícii a účastním sa na akciách v krajinách, kde je to bezpečné vycestovať.


Budúci rok sa koná 5. ročník Penati Slovak Open, prídete? termín je stanovený na 12.-14. September 2021.

To závisí od môjho harmonogramu na turné Legends Tour. Ak však termín zapadne, určite prídem – len aby som znížil skóre z tohto roku.

Markus, čo ťa v osobnom živote najviac poháňa k tvojim golfovým výsledkom? aký je váš najväčší motor a hnacia sila?

Ja milujem hrať golf. Celý život som si užíval, že môžem byť na krásnych ihriskách a zahrať čo najlepší výsledok. Skvelé na tom je, že záľuba sa stala aj profesiasa. A dozvedel som sa, že v golfe nikdy neprestanete experimentovať s novými vecami – dobrými i zlými. To je proste skvelé.

Tím Penati Slovak Open & Markus Brier

EN post

Foto @photomartini