NEWS: Ondřej Lieser víťazom Penati Slovak Open 2020

Share this post

NEWS: Ondřej Lieser víťazom Penati Slovak Open 2020

15. september 2020 bol deň “D” pre Ondřeja Liesera, výhra 10 000 €. Najvyššia výhra v doterajšej krátkej histórii podujatia Slovak Championship Open. V roku 2020 sa Golfový Resort Penati stal Titulárny partner podujatia, celková dotácia sa navýšila na čiastku 20 000 €, cena pre víťaza až na 10 000 € a oficiálny názov turnaja je Penati Slovak Open.

Všetko nie je len o financiách potrebných na prípravu a účasti na turnaji. Je to o pracovitosti a iných vedlajších šťastných náhod a driny. Ak si spomenieme na prvý ročník Slovak Open, Ondřej bol na peknom delenom 7. mieste za výsledky 74., 71. spolu 145. rán. Prvý ročník sa hral na ihrisku Heritage course. (2018 až 2021 sa hrajú na Legend course, pozn. autora)

 

Ondřej Lieser už na druhom ročníku ukázal, že vie hrať golf, pamätáte sa? 69. a 71. rán spolu 140. rán a krásne 2. miesto. Ako história píše, na druhého si nikto nespomenie. Tretí ročník, rok 2019. Turnaja sa účastní Rory Sabbatini. Po napínavom boji a dramatickom závere, turnaj napokon vyhráva. Kto iný ako Ondřej s ním držal krok?

“Úroveň jeho hry by som ocenil slovom „fantastická“. Dôkazom toho je aj fakt, že v prvom kole na pätnástej jamke, ktorá sa hrala ako šesťparovka, zahral Ondřej ukážkový albatros, keď sa do jamky dostal tretím úderom!” hovoril Rory po hre na účet Ondřeja.

Rory sa stal ambasadorom turnaja, čo je pre organizátorov veľká pocta. Ondřej Lieser zahral ako jeho súper 69. a 70. rán, celkovo 139. t.j. 7 rán pod par ihriska, opäť “nešťastné” druhé miesto.

Štvrtý raz sa prihlásil na turnaj Ondřej Lieser a ako sa neskôr ukázalo, rozhodnutie uprednostniť Penati Slovak Open pred Challenge Tour v Španielsku, bolo správne. Po prvom hracom dni zahral -2, 71 rán. Nie zlý výsledok, ale nestačil na finálový flight v druhom kole. V ňom s náskokom dvoch rán (69 rán) hrali Michal Pospíšil, Tomáš Beck a Štepán Daněk. Výborne pripravené ihrisko, letné počasie, greeny náročné na presnosť prihrávok a silná konkurencia spôsobili, že sme boli svedkami viacerých obratov.

Ondřej hneď na prvej jamke druhého kola stiahol ranu a na piatej bolo skóre vyrovnané. Po zahranej prvej devine, priebežne viedol turnaj. Jeho skóre sa stále znižovalo a jeho hlad po berdies nasvedčoval tomu, že si tentokrát víťazstvo nenechá ujsť.

Po dvoch hracích dňoch na ihrisku Legend v Penati Golf Resort, si pre ceny a putovnú trofej prišiel víťaz Penati Slovak Open 2020. Najvyššiu výhru 10 000 eur si odniesol Ondřej Lieser z Českej republiky, ktorý v roku 2019 skončil druhý, po pamätnom play off s Rorym Sabbatinim. Víťazstvo si vybojoval výkonmi 71 a 67 rán, spolu -8 / 138 rán.

Víťaz Ondrej Lieser: “Ďakujem manželke, celej rodine. Najlepší turnaj v Československu, turnaj bol vynikajúco organizovaný, od prvého do posledného a opäť organizátori a promotéri Pavol Bielik a Peter Petrovič pridali niečo na viac, čo tejto akcii dáva punc najprestížnejšieho turnaja. Ďakujem.“