Penati Slovak Open 2022 klope na dvere

Share this post

Penati Slovak Open 2022 klope na dvere

PENATI SLOVAK OPEN, dvoj kolový, dvojdňový profesionálny turnaj, ktorý píše historiu slovenského profesionálneho golfu.

 
Unikátny je nie len tým, že sa hrá na 2 kolá oproti klasickému 4-kolovému štandardu iných turnajov, ale aj obľúbenosťou hráčov, ktorí sa ho radi zúčastnia. Každým rokom sa tešíme pribudajúcim novinkám. Získaním titulárneho partnera Penati Golf Resort sa prize money navýšilo z pôvodných 10 000€ na 20 000€.
 
V tomto roku sme pre hráčov pripravili ešte ďalšiu výzvu. Víťaz získava divokú kartu na Challenge Tour. Áno, víťaz, ak nemá miesto na Challenge Tour, konkrétne na turnaji Swiss Challenge, ktorý sa koná 22. – 25. Septembra 2022, bude nominovaný na tento turnaj, či už v postupnosti Profesionál alebo Amatér.
 
Povedzme si niečo o histórii tohto turnaja. Prvý ročník sa hral v roku 2017 v Penati Golf Resort na ihrisku Heritage. Vďaka významným partnerom, ktorí uverili tomuto projektu, sa podarilo prilákať už na prvom ročníku veľa hráčov okolitých krajín, ktorí mali jedinečnú možnosť zažiť atmosféru, ktorú poskytujú organizátori nielen partnerom ale aj samotným hráčom. 
 
Nesmierne náš teší každá odozva na turnaj. Cez osobné poďakovanie hráčmi po pozitívnu spätnú väzbu od všetkých, čo podporujú tento turnaj svojími finančnými prostriedkami s pomedzi veľmi veľkej plejídy sponzorov, nadšencov a priateľov golfu, domácich alebo zahraničných podnikateľov a v neposlednom rade, divákov.
 Netreba zabudnúť aj na dôležité súčasti turnaja. V turnaji, ktorý je venovaný partnerom, podpora hendikepovaným golfistom vyniesla v zbierke viac ako 2000€, ktoré poslúžili na podporu tejto mladej a krásnej organizácie, s ktorou spolupráca pokračuje ďalej. V tomto ročníku sa zameriavame aj na deti a spúšťa sa  projekt Chip&Putt Slovak Open pre deti do 10 rokov. Podpora začínajúcich golfistov je súčasťou koncepcie promotérov turnaja Pala Bielika a Petra Petroviča.
 
Tešíme sa zo zatiaľ rekordnej účasti hráčov na tomto podujatí, mediálnych výstupov a ďakujeme podporovateľom, ktorí pri nás stoja. Bez tých by tento turnaj nebol. Súčasťou Penati Slovak Open je každý jeden hráč, podporovateľ, dobrovoľník, staff ľudí, ktorí pripravujú ihrisko a personál, ktorí sa o nás stará v reštaurácií.
Veríme, že sme nikoho nezabudli. Všetkým veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na turnaj 2022, no počítajte s nami do roku 2023! 🙂