Turnaj 2020

Turnaj 2020

PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

Oficiálna brožúra

HARD CARD 2020

COVID GUIDELINES

START LIST PRO AM             RESULTS            RESULTS PRO AM TEAM

START LIST ROUND 1

START LIST ROUND 2           RESULTS & PRIZE MONEY

Turnaj je určený pre všetkých členov PGA asociácií a vybraných amatérov, ktorí obdržali alebo vyhrali divokú kartu.

Organizátor: PGA TOUR SLOVAKIA, s.r.o. , spoluorganizátor PGA SK o.z.

 1. Riaditeľ turnaja: Peter Petrovič
 2. Hlavný rozhodca: Rasťo Michalák
 3. Súťažný výbor: Peter Petrovič, Pavol Bielik, Rasťo Michalák, Radomír Holečka
 4. Prihlášky: prihlášky PRO hráčov na ENTRY
 5. Podmienky účasti :
  • PRO:  190€
  • AM 190€ ( Amatérsky hráč musí byť držiteľom divokej karty )
  • Hráč musí zaplatiť FEE najneskôr do 31.8. 2020
 1. Obmedzenie účasti:
  • počet hráčov na 18 jamiek je 120 hráčov na turnaj s postupným štartom
  • Stanovený čas na flajt je max. 4 hodín a 25 minút. Príchod po tomto čase sa bude penalizovať- za každých 10 min. bude pripočítaná 1 trestná rana.
  • Oneskorený príchod na štart do 5 min.= 2 trestné rany/ -2 STB body viac ako 5 min.= diskvalifikácia.
 2. Stravovanie: obed po hre – výber z dvoh jedál
 3. Ceny:
 • PRIZE FOUND 20000€ –
 1. TEE:

MUŽI – Black 6539 PAR 73/ ŽENY – YELOW 5720 PAR 73

HRACÍ SYSTÉM A TECHNICKé ustanovenia

 1. Kategórie PRO rany brutto
 2. Hra: hrá sa podľa súťažného poriadku SKGA, Pravidiel golfu a miestnych pravidiel. Hráč je povinný dodržať Dress Code už pred začatím turnaja a je určený pre všetkých členov PGA ass. ( tričko s golierom, dlhé nohavice, obuv ( porušenie tohto pravidla sa trestá diskvalifikáciou )).
 3. Mobilné telefóny, elektronické meracie zariadenia sú zakázané.

Štart: od 9:00hod postupný. Štartovný čas viz. Štartovná listina na stránke SKGA deň pred turnajom po 17.00 hodine. Zmena času štartu a spôsob štartu bude vždy oznámená na www.golfslovakopen.skwww.skga.sk a prípadne www.pga.sk deň pred turnajom, na štartovnej listine.

WEB INFO: www.golfslovakopen.sk , pga.sk/turnaje , Instagram – @slovakopen Facebook – @SlovakchampionshipOpen @pgaofslovakia , www.skga.sk .

 1. Vyhodnotenie turnaja:
  • PRO kategória, pri rovnakom počte rán sa hrá Play – Off a to jamky, ktoré určí Súťažný výbor.  V prípade nerozhodného výsledku sa jamky opakujú. PRO hráči v prípade výhry PM, podpisujú oficiálny výherný dokument a musia byť prítomný na vyhlásenie výsledkov turnaja, v prípade ak tak nebude učinené, PM prepadáva v prospech súťažného výboru turnaja. PM budú vyplatené do uvedeného účtu v prihláške a uvedeného DIČ / VAT. V prípadne nejasností, píšte na email: info@golfslovakopen.sk
  • vyhlásenie výsledkov do 10 minút po odovzdaní poslednej skórkarty posledným hrajúcim flajtom.

Súťažný výbor : Peter Petrovič, Rasťo Michalák , Pavol Bielik

15. september 2020 bol deň “D” pre Ondřeja Liesera, výhra 10 000 €. Najvyššia výhra v doterajšej krátkej histórii podujatia Slovak Championship Open. V roku 2020 sa Golfový Resort Penati stal Titulárny partner podujatia, celková dotácia sa navýšila na čiastku 20 000 €, cena pre víťaza až na 10 000 € a oficiálny názov turnaja je Penati Slovak Open.

Všetko nie je len o financiách potrebných na prípravu a účasti na turnaji. Je to o pracovitosti a iných vedlajších šťastných náhod a driny. Ak si spomenieme na prvý ročník Slovak Open, Ondřej bol na peknom delenom 7. mieste za výsledky 74., 71. spolu 145. rán. Prvý ročník sa hral na ihrisku Heritage course. (2018 až 2021 sa hrajú na Legend course, pozn. autora)

 

Ondřej Lieser už na druhom ročníku ukázal, že vie hrať golf, pamätáte sa? 69. a 71. rán spolu 140. rán a krásne 2. miesto. Ako história píše, na druhého si nikto nespomenie. Tretí ročník, rok 2019. Turnaja sa účastní Rory Sabbatini. Po napínavom boji a dramatickom závere, turnaj napokon vyhráva. Kto iný ako Ondřej s ním držal krok?

“Úroveň jeho hry by som ocenil slovom „fantastická“. Dôkazom toho je aj fakt, že v prvom kole na pätnástej jamke, ktorá sa hrala ako šesťparovka, zahral Ondřej ukážkový albatros, keď sa do jamky dostal tretím úderom!” hovoril Rory po hre na účet Ondřeja.

Rory sa stal ambasadorom turnaja, čo je pre organizátorov veľká pocta. Ondřej Lieser zahral ako jeho súper 69. a 70. rán, celkovo 139. t.j. 7 rán pod par ihriska, opäť “nešťastné” druhé miesto.

Štvrtý raz sa prihlásil na turnaj Ondřej Lieser a ako sa neskôr ukázalo, rozhodnutie uprednostniť Penati Slovak Open pred Challenge Tour v Španielsku, bolo správne. Po prvom hracom dni zahral -2, 71 rán. Nie zlý výsledok, ale nestačil na finálový flight v druhom kole. V ňom s náskokom dvoch rán (69 rán) hrali Michal Pospíšil, Tomáš Beck a Štepán Daněk. Výborne pripravené ihrisko, letné počasie, greeny náročné na presnosť prihrávok a silná konkurencia spôsobili, že sme boli svedkami viacerých obratov.

Ondřej hneď na prvej jamke druhého kola stiahol ranu a na piatej bolo skóre vyrovnané. Po zahranej prvej devine, priebežne viedol turnaj. Jeho skóre sa stále znižovalo a jeho hlad po berdies nasvedčoval tomu, že si tentokrát víťazstvo nenechá ujsť.

Po dvoch hracích dňoch na ihrisku Legend v Penati Golf Resort, si pre ceny a putovnú trofej prišiel víťaz Penati Slovak Open 2020. Najvyššiu výhru 10 000 eur si odniesol Ondřej Lieser z Českej republiky, ktorý v roku 2019 skončil druhý, po pamätnom play off s Rorym Sabbatinim. Víťazstvo si vybojoval výkonmi 71 a 67 rán, spolu -8 / 138 rán.

Víťaz Ondrej Lieser: “Ďakujem manželke, celej rodine. Najlepší turnaj v Československu, turnaj bol vynikajúco organizovaný, od prvého do posledného a opäť organizátori a promotéri Pavol Bielik a Peter Petrovič pridali niečo na viac, čo tejto akcii dáva punc najprestížnejšieho turnaja. Ďakujem.“